Ściernice tarczowe do cięcia i zdzierania

pdf 206 Ściernice tarczowe do cięcia i zdzierania (17.00 MB)

(cięcie, zdzieranie szlifowanie)

Do szlifowania firma PFERD oferuje ściernice do zdzierania, elastyczne ściernice tarczowe, ściernice garnkowe, krążki ścierne oraz ściernice listkowe POLIFAN. Do cięcia materiałów dosoknale nadają się ściernice tarczowe do cięcia przy użyciu maszyn ręcznych oraz szlifierek ręcznych, a także diamentowe ściernice tarczowe do cięcia.

Nowość w programie

Nowe ściernice tarczowe do zdzierania o twardości O (wykonanie średnio twarde) do obróbki twardego i ciągliwego aluminium oraz metali nieżelaznych. Twardość O wykazuje nadzwyczaj dobre właściwości cięcia przy wysokim komforcie pracy i nie zapycha się na miękkich, mażących materiałach.

Nowość stanowią elastyczne ściernice tarczowe w bardzo miękkim wykonaniu o twardości H. Umożliwiają wygodny, miękki szlif przy niewielkiej sile docisku i są odpowiednie do obróbki stali, stali nierdzewnych (INOX), aluminium i metali nieżelaznych.

Nowe tarcze DUODISC umożliwiają szybkie, wygodne cięcie, a ich stabilny kształt i wytrzymałość zapewniają stabilność krawędzi przy pracach lekko odgratowujących. Zgodne z wytyczną  EN 12413:2007 (Form 27).
Nowe ściernice listkowe POLIFAN SG CO zawierające wysokowartościowe ziarno ceramiczne są profesjonalnym narzędziem służącym do obróbki wysokostopowych stali, stopów niklu i tytanu.

W zakresie szlifowania stali, kamień milowy w historii firmy PFERD stanowi opatentowany kształt ściernicy POLIFAN-STRONG. Ściernice te charakteryzuje ekstremalnie duża żywotność, agresywność szlifu aż do ostatniego ziarna, a także duża ekonomiczność - przez wiekszą moc narzędzia możliwa jest dużo większa ilość usuwanego materiału w czasie.

Ściernica POLIFAN-CURVE jest innowacyjnym rozwiązaniem przy obróbce spawów pachwinowych. Jedyny w swoim rodzaju kształt radialny (PFR) oraz specjalne ułożenie listków ściernych okazują się niezastąpione nawet przy najbardziej złożonych procesach obróbczych spawów pachwinowych.

W wydajnej linii SG-ELASTIC firma PFERD oferuje ściernice tarczowe do cięcia służące do obróbki aluminium i metali nieżelaznych. Oferta została poszerzona także o cienkie ściernice tarczowe do cięcia w twardości N,  posiadające bardzo dobre właściwości ścierne i które nie zapychają się podczas pracy.

Program diamentowych ściernic tarczowych do cięcia został zmodyfikowany we wszystkich liniach. Nowością są znakomite SGP-FAST umożliwiające krótszy czas cięcia - oraz SGP-WHISPER-PLUS  ze specjalnym korpusem znacznie redukującym drgania i hałas.

Jesteśmy spółką joint-venture z kapitałem niemieckim z siedzibą w Kostrzynie Wielkopolskim. Na rynku polskim działamy od 1997 roku jako bezpośredni przedstawiciel dwóch niemieckich firm: Pferd i VSM

Zobacz także