Ściernice trzpieniowe

pdf 203 Ściernice trzpieniowe (6.68 MB)

(obróbka geometrii, fazowanie, czyszczenie)

Firma PFERD oferuje szeroki program ściernic trzpieniowych o spoiwach ceramicznch i żywicznych. Z wielu typów  wielkości ścierniwa oraz twardości spoiw produkowane są narzędzia o najróżniejszych kształtach, dostosowane do wszelkich zadań obróbczych.

Nowość w programie

Ściernice trzpieniowe twardości O dla odlewni nadają się do obróbki stali stopowej i niestopowej, a także żeliwa sferoidalngo. Ściernice te charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością i agresywnością,  dużą ilością usuwanego materiału podczas obróbki oraz dużą żywotnością.

Specjalne ściernice trzpieniowe o twardości R dla odlewni zostały stworzone do obróbki żeliwa szarego i sferoidalnego. Z powodzeniem mogą być stosowane przy wyszlifowywaniu zgorzelin oraz usuwaniu ostrego gratu.
Stożkowe wykonanie segmentów ściernych pozwala na znakomitą pracę zarówno na wąskich, jak i na dużych powierzchniach.

Segenty ścierne są pomocne przy oczyszczaniu miejsc trudno dostępnych w formach i rdzeniach.
Trudnoskrawane materiały jak elementy na bazie tytanu, niklu i kobaltu mogą być obrabiane ze pomocą ściernic trzpieniowych o twardości J.  Zaletą tej twardości jest duża ilość usuwanego materiału podczas pracy oraz duża żywotność, a wszystko przy chłodnym i agresywnym szlifie.

Jesteśmy spółką joint-venture z kapitałem niemieckim z siedzibą w Kostrzynie Wielkopolskim. Na rynku polskim działamy od 1997 roku jako bezpośredni przedstawiciel dwóch niemieckich firm: Pferd i VSM

Zobacz także

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

W każdej chwili na całym świecie podejmowane są nowe środki w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) i zminimalizowania jego wpływu na ludzi i gospodarkę. My, Spółka PFERD-VSM, śledzimy wszelkie napływające informacje, stale prowadzimy dialog z naszymi dostawcami oraz podejmujemy proaktywne działania w celu zabezpieczenia dostaw, a tym samym relacji biznesowych ze wszystkimi naszymi Klientami, oraz dokładamy wszelkich starań, żeby praca przebiegała bez zakłóceń. Zapewniamy Państwa, że oprócz obecnie wysokich zapasów w obszarze surowców, wszelkich materiałów, zasobów w magazynie wyrobów gotowych, podjęliśmy wystarczające środki, aby zapewnić ciągłość naszej działalności. Dołożymy też wszelkich starań, aby zamówione przez Państwa towary docierały kompletne i na czas. W związku z bardzo dynamiczną sytuacją dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa i wynikających z tego konsekwencji, bardzo trudno zaplanować bieżące działania. Nasza dewiza zawsze jednak pozostaje niezmienna – jesteśmy zorientowani na Klienta. Zespół kryzysowy powołany w naszej firmie codziennie ocenia sytuację i podejmuje niezbędne środki związane z organizacją pracy i zachowaniem warunków bezpieczeństwa dla naszych pracowników.

Z poważaniem,
Zespół Pferd-VSM