Ściernice trzpieniowe

pdf 203 Ściernice trzpieniowe (6.62 MB)

(obróbka geometrii, fazowanie, czyszczenie)

Firma PFERD oferuje szeroki program ściernic trzpieniowych o spoiwach ceramicznch i żywicznych. Z wielu typów  wielkości ścierniwa oraz twardości spoiw produkowane są narzędzia o najróżniejszych kształtach, dostosowane do wszelkich zadań obróbczych.

Nowość w programie

Ściernice trzpieniowe twardości O dla odlewni nadają się do obróbki stali stopowej i niestopowej, a także żeliwa sferoidalngo. Ściernice te charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością i agresywnością,  dużą ilością usuwanego materiału podczas obróbki oraz dużą żywotnością.

Specjalne ściernice trzpieniowe o twardości R dla odlewni zostały stworzone do obróbki żeliwa szarego i sferoidalnego. Z powodzeniem mogą być stosowane przy wyszlifowywaniu zgorzelin oraz usuwaniu ostrego gratu.
Stożkowe wykonanie segmentów ściernych pozwala na znakomitą pracę zarówno na wąskich, jak i na dużych powierzchniach.

Segenty ścierne są pomocne przy oczyszczaniu miejsc trudno dostępnych w formach i rdzeniach.
Trudnoskrawane materiały jak elementy na bazie tytanu, niklu i kobaltu mogą być obrabiane ze pomocą ściernic trzpieniowych o twardości J.  Zaletą tej twardości jest duża ilość usuwanego materiału podczas pracy oraz duża żywotność, a wszystko przy chłodnym i agresywnym szlifie.

Jesteśmy spółką joint-venture z kapitałem niemieckim z siedzibą w Kostrzynie Wielkopolskim. Na rynku polskim działamy od 1997 roku jako bezpośredni przedstawiciel dwóch niemieckich firm: Pferd i VSM

Zobacz także