Trzpienie frezarskie

pdf 202 Trzpienie frezarskie (22.41 MB)

(odgratowywanie, fazowanie, piłowanie przełomów)

Podkatalog trzpieni frezarskich składa się z trzech grup głównych:

  • Trzpienie frezarskie HM (HM = stopy twarde)
  • Trzpienie frezarskie HSS (HSS = wysokiej jakości stal szykotnąca)
  • Wiertła stopniowe HSS, otwornice HSS, wycinaki otworów HM

Nowość w programie

Obszerny program trzpini frezarskich HM z trzpieniem o średnicy 3 mm zostal rozbudowany. Długość trzpienia 75 mm okazuje się znakomitym rozwiązaniem przy obróbce obszarów trudno dostępnych.

Oferowane zestawy dostarczane są w nowych, wytrzymałych opakowaniach z tworzywa sztucznego, zapewniających optymalną ochronę uzębienia. PFERD oferuje dwa nowe zestawy o typowych kształtach główki, preferowane do pracy w warsztacie.

Stworzone do trudnych zastosowań w stoczniach, odlewniach oraz stalowniach trzpienie frezarskie ze stopów twardych w uzębieniu 3R oraz 3RS odznaczają sę niezwykłą odpornością na bicie oraz wydajnością. Ryzyko wyłamania zębów, pęknięcia oraz oderwania główki zostało znacznie zminimalizowane. Program PFERD obejmuje najważniejsze kształty oraz wymiary główki.

Nowe trzpienie frezarskie ze stopów twardych - uzębienie ALU nadają się głównie do obróbki niewielkich obszarów z almnium lub metali nieżelaznych. W porównaniu do dotychczas stosowanego uzębienia, te małe trzpienie frezarskie charakteryzują się zdecydowanie większą ilością usuwanego materiału oraz większą żywotnością podczas pracy.
Do obróbki tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem szklanym oraz włóknem węglowym (GFK/CFK), firma PFERD oferuje nowe uzębienie FVKS. Cechuje je większa wydajność skrawania, natomiast czoło skonstruowane na kształt wiertła podczas pracy umożliwia kombinację przemiennie trzpienia frezarskiego i wiertła.

Jako uzupełnienie programu magazynowego w zakresie produktów ze stali szybkotnącej, PFERD oferuje wiertła stopniowe z powłoką HICOAT® Materiały o grubości do 4 mm można podczas jednego procesu pracy wiercić oraz odgratowywać. Wysokiej jakości powłoka jest odpora na ścieranie i możliwa do zastosowania na wielu materiałach.

Jesteśmy spółką joint-venture z kapitałem niemieckim z siedzibą w Kostrzynie Wielkopolskim. Na rynku polskim działamy od 1997 roku jako bezpośredni przedstawiciel dwóch niemieckich firm: Pferd i VSM

Zobacz także

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

W każdej chwili na całym świecie podejmowane są nowe środki w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) i zminimalizowania jego wpływu na ludzi i gospodarkę. My, Spółka PFERD-VSM, śledzimy wszelkie napływające informacje, stale prowadzimy dialog z naszymi dostawcami oraz podejmujemy proaktywne działania w celu zabezpieczenia dostaw, a tym samym relacji biznesowych ze wszystkimi naszymi Klientami, oraz dokładamy wszelkich starań, żeby praca przebiegała bez zakłóceń. Zapewniamy Państwa, że oprócz obecnie wysokich zapasów w obszarze surowców, wszelkich materiałów, zasobów w magazynie wyrobów gotowych, podjęliśmy wystarczające środki, aby zapewnić ciągłość naszej działalności. Dołożymy też wszelkich starań, aby zamówione przez Państwa towary docierały kompletne i na czas. W związku z bardzo dynamiczną sytuacją dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa i wynikających z tego konsekwencji, bardzo trudno zaplanować bieżące działania. Nasza dewiza zawsze jednak pozostaje niezmienna – jesteśmy zorientowani na Klienta. Zespół kryzysowy powołany w naszej firmie codziennie ocenia sytuację i podejmuje niezbędne środki związane z organizacją pracy i zachowaniem warunków bezpieczeństwa dla naszych pracowników.

Z poważaniem,
Zespół Pferd-VSM