Do czego stosuje się tarcze fibrowe?

Aby osiągnąć doskonałe efekty, ważne jest zastosowanie profesjonalnych narzędzi, które gwarantują szybkość i bezpieczeństwo. W miarę zdobywania wiedzy ważne jest poszerzanie palety wykorzystywanych narzędzi. Jedną z propozycji, którą warto wypróbować są nowoczesne tarcze fibrowe. Czym się one wyróżniają? I gdzie są stosowane? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Tarcze fibrowe – co warto wiedzieć?

Tarcze fibrowe to przykład elementów ściernych, które mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Produkty dostępne w naszej ofercie wyróżniają się długą żywotnością, a dzięki swojej budowie gwarantują efektywne i proste działanie. Są polecane zwłaszcza tam, gdzie istnieje duża ilość pracy do wykonania, a także zachodzi konieczność osiągnięcia perfekcyjnych rezultatów.

Warto dodać, że tarcze fibrowe mają więcej zalet niż ich listkowe odpowiedniki. Wynika to przede wszystkim z możliwości dopasowania ich do materiału, z równomiernego efektu, jaki gwarantują, a także z korzystnej ceny. Istnieje jednak kilka wad, takich jak mniejsza trwałość oraz stosunkowo duża wrażliwość na wilgoć i temperaturę.

Tarcze fibrowe należy użytkować zgodnie z zaleceniami producenta, tak by służyły przez długi czas i były w pełni bezpieczne.

Zastosowanie i zalety tarcz fibrowych

Jak już wspomnieliśmy, tarcze fibrowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Oto kilka przykładów:

  • oczyszczanie odlewów, prace odgratowujące,
  • wyrównywanie spawów, punktów zgrzewu i miejsc twardego lutowania,
  • szlifowanie krawędzi i płaszczyzn,
  • szlifowanie nierówności, 
  • wygładzanie i polerowanie powierzchni.

Warto wspomnieć także o korzyściach, które wynikają z ich zastosowania. Oto one:

  • wysoka wydajności ziarna ściernego,
  • duża żywotność wynikająca m.in. z dobrego osadzenia ziarna do nośnika, zastosowania samoostrzącego się ziarna ściernego oraz aktywnej warstwy zalewowej,
  • znakomity obraz szlifu możliwy do uzyskania dzięki specjalnym kształtom i dobranej granulacji tarczy.

Jesteśmy spółką joint-venture z kapitałem niemieckim z siedzibą w Kostrzynie Wielkopolskim. Na rynku polskim działamy od 1997 roku jako bezpośredni przedstawiciel dwóch niemieckich firm: Pferd i VSM

Zobacz także

 

menu blue
logo VSM