Jakie trzpienie stosuje się w odlewniach i stalowniach?

Trzpienie frezarskie to niepozorne, ale bardzo ważne elementy wykorzystywane przy obróbce metali, takich jak m.in. stal, stal nierdzewna, żeliwo, metale nieżelazne, ale także tworzywa sztuczne. W zależności od potrzeb trzpienie mogą przybierać różne formy. Jakie elementy wykorzystywane są odlewniach i stalownia? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Trzpienie frezarskie - co warto wiedzieć?

Trzpienie frezarskie to wydajne narzędzia skrawające, które można wykorzystywać w połączeniu z:

  • szlifierkami prostymi, 
  • wałkami giętkimi, 
  • robotami,
  • maszynami stacjonarnymi. 

Są one bardzo wytrzymałe i w odróżnieniu od ściernic trzpieniowych nie ulegają zużyciu i odkształceniu (chodzi o tzw. ścierniwo). To sprawia, że ich zakup jest dobrą inwestycją, która gwarantuje wygodną pracę przez długi czas.

Co ważne:

  • trzpienie frezarskie sprawdzają się przy frezowaniu, obróbce krawędzi, fazowaniu oraz przygotowywaniu i wygładzaniu spawów,
  • występują w różnych kształtach, które można łatwo dopasować do potrzeb,
  • mają różne rodzaje uzębienia, które decydują o ich działaniu i zastosowaniu (drobniejsze zęby zapewniają dokładność, a większe - wyższą wydajność).

Jakie trzpienie frezarskie stosowane są w odlewniach i stalowniach?

Trzpienie frezarskie wyróżniają się tak doskonałą jakością, że mogą być wykorzystywane nawet w bardzo trudnych warunkach. Przykładem są miejsca, takie jak odlewnie i stalownie.

Jakie produkty są w nich stosowane? Chodzi przede wszystkim o trzpienie frezarskie ze stopów twardych w uzębieniu 3R oraz 3RS. Dlaczego są one tak polecane? Przede wszystkim dlatego, że mają podwyższoną wydajności, a także niezwykłą odporność na bicie. Dzięki temu można je z powodzeniem wykorzystywać, bez obaw o złamanie, wyrwanie albo pęknięcie zębów.

Jeśli szukasz trzpieni frezarskich najwyższej jakości, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty.

Jesteśmy spółką joint-venture z kapitałem niemieckim z siedzibą w Kostrzynie Wielkopolskim. Na rynku polskim działamy od 1997 roku jako bezpośredni przedstawiciel dwóch niemieckich firm: Pferd i VSM

Zobacz także

 

menu blue
logo VSM