Które ściernice najlepiej nadają się do szlifu niewielkich detali?

Przemysł bazuje nie tylko na wielogabarytowych elementach. Duże znaczenie mają również niewielkie detale, które muszą wyróżniać się niezwykłą dokładnością. Ich znaczenie jest jednak nie do przecenienia, ponieważ decydują o jakości i efektywnym działaniu całego układu. Jakiego typu ściernice sprawdzają się w przypadku tworzenia takich niewielkich elementów? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Jakie ściernice nadają się do szlifowania detali?

W przypadku małych elementów o skomplikowanych kształtach najlepszym wyborem, jeśli chodzi o ściernice są ściernice trzpieniowe. Posiadają one spoiwa ceramiczne i żywiczne, a do tego są dostępne w różnych wersjach – odmiennych pod względem wielkości, twardości i kształtów. Wszystko to decyduje o ich szerokim zastosowaniu.

Jakie są dodatkowe zalety ściernic trzpieniowych? Oprócz dopasowania do niewielkich elementów są one także poręczne – sprawdzają się nawet w przypadku krawędzi, otworów oraz małych zagłębień. Z kolei obróbka płaskich powierzchni jest bardzo wydajna i przebiega niezwykle szybko.

Ściernice trzpieniowe – nasza oferta

Jeśli więc chcesz wypróbować, jak działają wysokiej jakości ściernice trzpieniowe, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Ściernice, które oferujemy sprawdzają się w przypadku materiałów, takich jak m.in. różne gatunki stali, żeliwo oraz metale nieżelazne. Istnieją również ściernice do stali nierdzewnej i egzemplarze służące do obróbki drewna oraz tworzyw sztucznych – w tym gumy. 

Warto jednak pamiętać, że na twardość narzędzia, a także na jego wydajność, mają wpływ czynniki, takie jak zastosowane ziarno oraz spoiwo (ceramiczne lub wykonane z żywic syntetycznych).

Oprócz ściernic trzpieniowych oferujemy także wiele innych produktów – sprawdź je już dziś!

Jesteśmy spółką joint-venture z kapitałem niemieckim z siedzibą w Kostrzynie Wielkopolskim. Na rynku polskim działamy od 1997 roku jako bezpośredni przedstawiciel dwóch niemieckich firm: Pferd i VSM

Zobacz także

 

menu blue
logo VSM