VSM - oferta

Oferta - VSM

Jedną z reprezentowanych przez nas firm jest VSM – niemiecki producent materiałów ściernych. Oto, co warto wiedzieć o tym renomowanym przedsiębiorstwie:  

• Vereinigte Schmirgel - und Maschinen-Fabriken VSM AG  - koncern zorientowany na produkcję najwyższej jakości materiałów ściernych w seriach High Tech oraz High Quality do obróbki powierzchni z metalu oraz drewna.
• Siedziba firmy zlokalizowana jest w stolicy Dolnej Saksonii, w Hanowerze.
• 140-letnie doświadczenie czyni koncern jednym z wiodących producentów materiałów ściernych.
• VSM aktywny jest na rynkach na całym świecie, m.in. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Szwajcarii, Szwecji, na Węgrzech oraz w Polsce, docierając jednocześnie do partnerów eksportowych w 70 krajach świata.

firma VSM
firma VSM -siedziba
narzędzie tnące

 

Niemiecka jakość dla zastosowań na całym świecie

Produkty z serii High Tech

z ziarnem kompaktowym, cyrkokorundowym oraz ziarna ceramicznego VSM®CERAMICS wyznaczają standardy w zastosowaniu materiałów ściernych.

Produkty z serii High Quality

z uszlachetnionym korundem, węglikiem krzemu oraz włókniną szlifierską gwarantują stałą jakość i tworzą bazę asortymentu VSM.

VSM produkuje materiały ścierne na podłożu elastycznym do najróżniejszych operacji szlifierskich w szerokim obszarze zastosowania. Szczególnie specjalizuje się w bardzo zaawansowanych rozwiązaniach obróbczych na powierzchniach z metalu oraz drewna przemysłowego.

Gwarancją niezmiennie wysokiej jakości wyrobów VSM stanowią komponenty. Niezwykle istotne produkty wstępne jak materiał nośnika, łączenie z żywicy syntetycznej czy ziarno ścierne nie są zakupywane, lecz podlegając ciągłej kontroli działu kontroli VSM, produkowane na bazie pełnowartościowych surowców.

Jakie zastosowanie mają materiały ścierne VSM?

VSM produkuje materiały ścierne o niezwykle szerokim zastosowaniu. Zależy ono przede wszystkim od rodzaju wykorzystywanego w nich ziarna. Naniesione na wytrzymałe, elastyczne podłoże, przyjmują formę pasów lub płótna o różnych wymiarach, dzięki czemu można korzystać z nich zarówno ręcznie, jak i przy użyciu wielu narzędzi szlifierskich. Znajdują zastosowanie przede wszystkim podczas obróbki końcowej, wyrównującej dany obiekt i nadającej mu pożądane właściwości, a także podczas oczyszczania go z zanieczyszczeń, rdzy lub niepotrzebnej już powłoki malarskiej.

Dzięki wykorzystaniu różnych rodzajów ziarna, takich jak korundowe, kompaktowe lub ceramiczne, VSM umożliwia łatwe dobranie produktu do konkretnych potrzeb. Produkowane przez nich materiały ścierne pozwalają na obróbkę różnych metali, w tym między innymi żeliwa, metali kolorowych, a nawet tytanu oraz stali nierdzewnej. Nadają się również do szlifowania drewna lub tworzyw sztucznych. Wystarczy jedynie zapoznać się z ich charakterystyką oraz wybrać materiały odpowiednie dla planowanych czynności. W serii High Quality można również znaleźć produkty z włókniny, nadające się doskonale do oczyszczania oraz polerowania nie tylko metali, ale również między innymi szkła.

Seria High Tech

Seria High Tech

VSM-produkty
Seria High Quality

Seria High Quality

VSM-produkty
Produkty gotowe

Produkty gotowe

VSM-produkty

Jesteśmy spółką joint-venture z kapitałem niemieckim z siedzibą w Kostrzynie Wielkopolskim. Na rynku polskim działamy od 1997 roku jako bezpośredni przedstawiciel dwóch niemieckich firm: Pferd i VSM

Zobacz także

 

menu blue
logo VSM