Narzędzia do szlifu dokładnego i polerowania

pdf 204 Narzędzia do szlifu dokładnego i polerowania (28.91 MB)

(uzyskiwanie powierzchni, wyrównywanie powierzchni, polerowanie)

Dzięki konsekwentnemu usystematyzowaniu programu narzędzi, służących do zastosowania przy obróbce zgrubnej aż po polerowanie na lustro, katalog firmy PFERD przedstawia bogatą ofertę produktów i ich udoskonaleń, stworzonych do wielu różnorodnych zastosowań.

Nowość w programie

Narzędzia odpowiednie do obróbki materiałów źle przewodzących ciepło mają ważną właściwość, polegajacą na tym, że podczas szlifu na chłodno nie dochodzi do zbyt dużych termicznych obciążeń przedmiotu obrabianego. Takie narzędzia oznaczone są końcówką "COOL", poprzez co są łatwe do odnalezienia.
Wiele narzędzi do obróbki materiałów źle przewodzących ciepło, przyjętych do programu PFERD jako nowość, posiada wysokiej jakości ziarno ścierne ceramiczne.

  • Taśmy ścierne krótkie CO-COOL
  • Opaski ścierne CO-COOL
  • POLIROLL-zwijki ścierne
  • Ściernice wachlarzowe CO-COOL

Wraz z istniejącymi artykułami firma PFERD tworzy ciekawą ofertę narzędzi z ziarnem ceramicznym.

Nowe elastyczne diamentowe narzędzia ścierne firmy PFERD znakomicie nadają się do obróbki spawów, powłok, tytanu i stopów tytanu, tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem, metali twardych oraz szkła. Firma PFERD oferuje szereg narzędzi w różnorodnych wykonaniach i granulacjach.

System mocowania COMBICLICK  do zastosowania na tarczach fibrowych stanowi innowację w programie firmy PFERD. Opatentowany system chłodząco-mocujący jest jedynym takim na rynku. Specjalny kształt kanału chłodzącego powoduje lepszy przepływ powietrza, redukujący termiczne obciążenia materiału ściernego oraz detalu obrabianego. System COMBICLICK pozwala obniżyć koszty produkcji poprzez wyższą produktywność i szybszą wymianę narzędzia bez konieczności użycia klucza.

W skład zestawu walców szlifierskich wchodzi szlifierka elektryczna walcowa z napędem o wysokiej mocy. Zestaw może zostać uzupełniony o narzędzia z oferty firmy PFERD: walec z płótnem ściernym, walec szlifierski POLINOX, walce do nadawania struktury powierzchni Poliflex (kat. 204) oraz szczotki walcowe (kat. 208). Narzędzia przechowywane są w praktycznej walizce.

Jesteśmy spółką joint-venture z kapitałem niemieckim z siedzibą w Kostrzynie Wielkopolskim. Na rynku polskim działamy od 1997 roku jako bezpośredni przedstawiciel dwóch niemieckich firm: Pferd i VSM

Zobacz także

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

W każdej chwili na całym świecie podejmowane są nowe środki w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa (COVID-19) i zminimalizowania jego wpływu na ludzi i gospodarkę. My, Spółka PFERD-VSM, śledzimy wszelkie napływające informacje, stale prowadzimy dialog z naszymi dostawcami oraz podejmujemy proaktywne działania w celu zabezpieczenia dostaw, a tym samym relacji biznesowych ze wszystkimi naszymi Klientami, oraz dokładamy wszelkich starań, żeby praca przebiegała bez zakłóceń. Zapewniamy Państwa, że oprócz obecnie wysokich zapasów w obszarze surowców, wszelkich materiałów, zasobów w magazynie wyrobów gotowych, podjęliśmy wystarczające środki, aby zapewnić ciągłość naszej działalności. Dołożymy też wszelkich starań, aby zamówione przez Państwa towary docierały kompletne i na czas. W związku z bardzo dynamiczną sytuacją dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa i wynikających z tego konsekwencji, bardzo trudno zaplanować bieżące działania. Nasza dewiza zawsze jednak pozostaje niezmienna – jesteśmy zorientowani na Klienta. Zespół kryzysowy powołany w naszej firmie codziennie ocenia sytuację i podejmuje niezbędne środki związane z organizacją pracy i zachowaniem warunków bezpieczeństwa dla naszych pracowników.

Z poważaniem,
Zespół Pferd-VSM