• ul. Polna 1A Kostrzyn Wlkp
  • +48 61 8970 480
  • biuro@pferdvsm.pl

ŚCIERNICE TRZPIENIOWE

ZASTOSOWANIE: SZLIFOWANIE WYKAŃCZANIE KRAWĘDZI STĘPIANIE KRAWĘDZI

Firma PFERD oferuje szeroki wybór ściernic trzpieniowych o spoiwach ceramicznych i żywicznych. Z wielu typów wielkości ścierniwa oraz twardości spoiw produkowane są narzędzia o najróżniejszych kształtach, dostosowane do wszelkich zadań obróbczych.

Ta niesamowita różnorodność sprawia, że ściernice trzpieniowe to jedne z najwszechstronniejszych narzędzi ściernych, a dobranie egzemplarza do konkretnego zastosowania okazuje się niezwykle łatwe. Ściernice trzpieniowe są niezwykle poręczne, co sprawia, że stanowią doskonałe narzędzia do szlifu niewielkich detali i elementów, w tym krawędzi, otworów oraz małych zagłębień. Używa się wtedy drobniejszych, twardszych egzemplarzy o właściwie dopasowanym kształcie. W przypadku szlifowania płaskich powierzchni warto postawić na większe i stosunkowo miękkie narzędzia, zapewniające bardzo wysoką wydajność oraz szybkość pracy.

Materiały, które można szlifować za ich pomocą, to między innymi różne gatunki stali, żeliwo oraz metale nieżelazne. Istnieją również ściernice do stali nierdzewnej, a także egzemplarze służące do obróbki drewna oraz tworzyw sztucznych, między innymi gumy. Dobierając narzędzie do konkretnego materiału, należy zwrócić szczególną uwagę na zastosowane ziarno (do wyboru są różne gatunki i mieszaniny korundu oraz węglika krzemu) oraz spoiwo: ceramiczne lub wykonane z żywic syntetycznych. Mają one kluczowy wpływ na twardość narzędzia, a więc również wydajność i dopuszczalny typ obróbki.

Nowe ściernice trzpieniowe w naszej ofercie

Ściernice trzpieniowe twardości O dla odlewni nadają się do obróbki stali stopowej i niestopowej, a także żeliwa sferoidalnego. Charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością i agresywnością, dużą ilością usuwanego materiału podczas obróbki oraz długą żywotnością.

Specjalne ściernice trzpieniowe o twardości R dla odlewni zostały stworzone do obróbki żeliwa szarego i sferoidalnego. Z powodzeniem mogą być stosowane przy szlifowaniu zgorzelin oraz usuwaniu ostrego gratu. Stożkowe wykonanie segmentów ściernych pozwala na znakomitą pracę zarówno na wąskich, jak i na dużych powierzchniach. Segmenty ścierne są pomocne przy oczyszczaniu miejsc trudno dostępnych w formach i rdzeniach.

Trudnoskrawalne materiały, jak elementy na bazie tytanu, niklu i kobaltu mogą być obrabiane za pomocą ściernic trzpieniowych o twardości J. Ich zaletami są duża ilość usuwanego materiału podczas pracy oraz długa żywotność, a wszystko to przy chłodnym i agresywnym szlifie.

Zobacz nasze ściernice trzpieniowe w akcji