• ul. Polna 1A Kostrzyn Wlkp
  • +48 61 8970 480
  • biuro@pferdvsm.pl

Seria High Tech

Seria High Tech

Produkty z serii High Tech to innowacyjne technologicznie, samoostrzące materiały ścierne, cechujące się długą żywotnością i najwyższą jakością obróbki. Tworzone są z ziarna ceramicznego, cyrkokorundowego lub kompaktowego, osadzonego na wytrzymałym, elastycznym podłożu. W naszej ofercie znajdziesz materiały ścierne do urządzeń szlifujących, między innymi szlifierek taśmowych i kątowych oraz różnorodnych maszyn stacjonarnych, a także do użytku ręcznego. W zależności od potrzeb mogą zostać dostarczone w różnych formach: rolek, pojedynczych arkuszy, pasów bezkońcowych oraz krążków ściernych.

Sprzedawane przez nas samoostrzące materiały ścierne przeznaczone są przede wszystkim do wydajnego szlifu stali, stali nierdzewnej oraz metali nieżelaznych i żaroodpornych. Możliwe jest poszerzenie ich funkcjonalności poprzez zastosowanie dodatkowych warstw. Warstwa z dodatkami szlifującymi VSM TOP SIZE zmniejsza temperaturę obrabianego materiału, wpływając pozytywnie na wydajność szlifu oraz żywotność ścierniwa. Znajduje zastosowanie podczas obróbki na sucho stali nierdzewnych i wysokostopowych. Z kolei warstwa VSM STEARATE zapobiega przywieraniu do ziarna fragmentów usuwanego materiału, dzięki czemu znacznie usprawnia szlifowanie metali miękkich i zmniejsza szansę na uszkodzenie narzędzia.

Produkty VSM CERAMICS z ziarnem ceramicznym

Taśmy ścierne bezkońcowe to wszechstronne narzędzia używane w wielu branżach do szlifowania, polerowania i wykańczania powierzchni. Charakteryzują się one ciągłą, zamkniętą konstrukcją, która umożliwia równomierne ścieranie na całej długości taśmy. Dzięki temu zapewniają one jednolite wykończenie powierzchni, co jest niezwykle istotne w procesach przemysłowych.

Specjalne produkty do agresywnego, ale chłodnego szlifu. Zastosowanie tego materiału ściernego znacznie zwiększa prędkość i wydajność obróbki, jednocześnie przyczyniając się do uzyskania bardzo dobrej jakości szlifowanej powierzchni.

Produkty z ziarnem cyrkokorundowym

Produkty z ziarnem cyrkokorundowym umożliwiają wysoką wydajność szlifowania. Aktywne dodatki przyczyniają się do agresywniejszego szlifu przy jednoczesnej redukcji temperatury obróbki. Chłodny szlif zwiększa żywotność, powodując ciągłe odsłanianie się nowych krawędzi ziaren, i zapewnia stałą, znakomitą jakość obrabianej powierzchni.

Produkty z ziarnem
kompaktowym

Specjalne produkty znajdujące zastosowanie podczas ciągłych procesów szlifierskich. Równomierna ilość zdzieranego materiału w czasie całej żywotności narzędzia pozwala uzyskać stałą chropowatość powierzchni. Oferuje porównywalną jakość do tradycyjnych materiałów ściernych przy dużo rzadszej wymianie pasa podczas pracy.