• ul. Polna 1A Kostrzyn Wlkp
  • +48 61 8970 480
  • biuro@pferdvsm.pl

Ściernice tarczowe do cięcia i zdzierania

(cięcie, zdzieranie szlifowanie)

Ściernice tarczowe do cięcia zdzierania

Oferowane przez nas ściernice tarczowe do cięcia i zdzierania nadają się doskonale do obróbki zróżnicowanych materiałów, w tym stali, stali nierdzewnej, żeliwa i metali nieżelaznych, a także kamienia, betonu oraz tworzyw sztucznych. Kilka stopni twardości i zastosowanie różnych materiałów ściernych sprawiają, że niezwykle łatwo dobrać narzędzie do konkretnego zastosowania: od stosunkowo miękkich ściernic, przeznaczonych do szybkiej, wydajnej obróbki, po twarde narzędzia do szlifu precyzyjnego i cięcia wymagających materiałów. Aby ułatwić klientowi wybór, nasze produkty podzielone są na trzy linie: podstawową linię uniwersalną, niezwykle zróżnicowaną linię wydajną oraz linię specjalną, przeznaczoną do najbardziej zaawansowanych zastosowań.

Nasze ściernice do zdzierania przystosowane są do szlifowania i odgratowywania powierzchni, a także fazowania oraz obróbki spawów. Z kolei tarcze do cięcia metalu sprawdzają się zarówno podczas pracy przy stosunkowo cienkich blachach, jak i grubych profilach oraz pełnym materiale. Oferowana przez nie precyzja zależy przede wszystkim od ich grubości: najcieńsze egzemplarze pozwalają na szybkie i pozbawione gratu cięcia, podczas gdy grubsze cechują się większą stabilnością oraz dłuższą żywotnością.

Najnowsze ściernice tarczowe do cięcia i zdzierania

Nowe ściernice tarczowe do zdzierania o twardości O (wykonanie średnio twarde) do obróbki twardego i ciągliwego aluminium oraz metali nieżelaznych. Twardość O wykazuje nadzwyczaj dobre właściwości cięcia przy wysokim komforcie pracy i nie zapycha się na miękkich, mażących materiałach.

Nowość stanowią elastyczne ściernice tarczowe w bardzo miękkim wykonaniu o twardości H. Umożliwiają wygodny, miękki szlif przy niewielkiej sile docisku i są odpowiednie do obróbki stali, stali nierdzewnych (INOX), aluminium i metali nieżelaznych.

Nowe tarcze DUODISC umożliwiają szybkie, wygodne cięcie, a ich stabilny kształt i wytrzymałość zapewniają stabilność krawędzi przy pracach lekko odgratowujących. Zgodne z wytyczną EN 12413:2007 (Form 27).

Nowe ściernice listkowe POLIFAN SG CO zawierające wysokowartościowe ziarno ceramiczne są profesjonalnym narzędziem służącym do obróbki wysokostopowych stali, stopów niklu i tytanu.

W zakresie szlifowania stali kamień milowy w historii firmy PFERD stanowi opatentowany kształt ściernicy POLIFAN-STRONG. Ściernice te charakteryzuje ekstremalnie duża żywotność, agresywność szlifu aż do ostatniego ziarna, a także duża ekonomiczność – przez większą moc narzędzia możliwa jest dużo większa ilość usuwanego materiału w czasie.

Ściernica POLIFAN-CURVE jest innowacyjnym rozwiązaniem przy obróbce spawów pachwinowych. Jedyny w swoim rodzaju kształt radialny (PFR) oraz specjalne ułożenie listków ściernych okazują się niezastąpione nawet przy najbardziej złożonych procesach obróbczych spawów pachwinowych.

W wydajnej linii SG-ELASTIC firma PFERD oferuje ściernice tarczowe do cięcia służące do obróbki aluminium i metali nieżelaznych. Oferta została poszerzona także o cienkie ściernice tarczowe do cięcia w twardości N, które posiadają bardzo dobre właściwości ścierne i nie zapychają się podczas pracy.

Program diamentowych ściernic tarczowych do cięcia został zmodyfikowany we wszystkich liniach. Nowością są znakomite SGP-FAST umożliwiające krótszy czas cięcia oraz SGP-WHISPER-PLUS ze specjalnym korpusem znacznie redukującym drgania i hałas.