• ul. Polna 1A Kostrzyn Wlkp
  • +48 61 8970 480
  • biuro@pferdvsm.pl

Ściernice tarczowe do cięcia i zdzierania

(cięcie, zdzieranie szlifowanie)

Ściernice tarczowe do cięcia zdzierania

Oferowane przez nas ściernice tarczowe do cięcia i zdzierania nadają się doskonale do obróbki zróżnicowanych materiałów, w tym stali, stali nierdzewnej, żeliwa i metali nieżelaznych, a także kamienia, betonu oraz tworzyw sztucznych. Kilka stopni twardości i zastosowanie różnych materiałów ściernych sprawiają, że niezwykle łatwo dobrać narzędzie do konkretnego zastosowania: od stosunkowo miękkich ściernic, przeznaczonych do szybkiej, wydajnej obróbki, po twarde narzędzia do szlifu precyzyjnego i cięcia wymagających materiałów. Aby ułatwić klientowi wybór, nasze produkty podzielone są na trzy linie: podstawową linię uniwersalną, niezwykle zróżnicowaną linię wydajną oraz linię specjalną, przeznaczoną do najbardziej zaawansowanych zastosowań.

Nasze ściernice do zdzierania przystosowane są do szlifowania i odgratowywania powierzchni, a także fazowania oraz obróbki spawów. Z kolei tarcze do cięcia metalu sprawdzają się zarówno podczas pracy przy stosunkowo cienkich blachach, jak i grubych profilach oraz pełnym materiale. Oferowana przez nie precyzja zależy przede wszystkim od ich grubości: najcieńsze egzemplarze pozwalają na szybkie i pozbawione gratu cięcia, podczas gdy grubsze cechują się większą stabilnością oraz dłuższą żywotnością.

Najnowsze ściernice tarczowe do cięcia i zdzierania

Nowe ściernice tarczowe do zdzierania o twardości O (wykonanie średnio twarde) do obróbki twardego i ciągliwego aluminium oraz metali nieżelaznych. Twardość O wykazuje nadzwyczaj dobre właściwości cięcia przy wysokim komforcie pracy i nie zapycha się na miękkich, mażących materiałach.

Nowość stanowią elastyczne ściernice tarczowe w bardzo miękkim wykonaniu o twardości H. Umożliwiają wygodny, miękki szlif przy niewielkiej sile docisku i są odpowiednie do obróbki stali, stali nierdzewnych (INOX), aluminium i metali nieżelaznych.

Nowe tarcze DUODISC umożliwiają szybkie, wygodne cięcie, a ich stabilny kształt i wytrzymałość zapewniają stabilność krawędzi przy pracach lekko odgratowujących. Zgodne z wytyczną EN 12413:2007 (Form 27).

Nowe ściernice listkowe POLIFAN SG CO zawierające wysokowartościowe ziarno ceramiczne są profesjonalnym narzędziem służącym do obróbki wysokostopowych stali, stopów niklu i tytanu.

W zakresie szlifowania stali kamień milowy w historii firmy PFERD stanowi opatentowany kształt ściernicy POLIFAN-STRONG. Ściernice te charakteryzuje ekstremalnie duża żywotność, agresywność szlifu aż do ostatniego ziarna, a także duża ekonomiczność – przez większą moc narzędzia możliwa jest dużo większa ilość usuwanego materiału w czasie.

Ściernica POLIFAN-CURVE jest innowacyjnym rozwiązaniem przy obróbce spawów pachwinowych. Jedyny w swoim rodzaju kształt radialny (PFR) oraz specjalne ułożenie listków ściernych okazują się niezastąpione nawet przy najbardziej złożonych procesach obróbczych spawów pachwinowych.

W wydajnej linii SG-ELASTIC firma PFERD oferuje ściernice tarczowe do cięcia służące do obróbki aluminium i metali nieżelaznych. Oferta została poszerzona także o cienkie ściernice tarczowe do cięcia w twardości N, które mają bardzo dobre właściwości ścierne i nie zapychają się podczas pracy.

Program diamentowych ściernic tarczowych do cięcia został zmodyfikowany we wszystkich liniach. Nowością są znakomite SGP-FAST umożliwiające krótszy czas cięcia oraz SGP-WHISPER-PLUS ze specjalnym korpusem znacznie redukującym drgania i hałas.

Czym się kierować przy wyborze tarczy do cięcia metalu?

Wybór odpowiedniej tarczy do cięcia metalu jest kluczowy dla osiągnięcia precyzyjnych i czystych cięć, a także dla zapewnienia długotrwałej żywotności narzędzi. Przy wyborze tarczy warto zwrócić uwagę na takie czynniki, jak rodzaj metalu, który ma być cięty, grubość materiału, a także rodzaj maszyny, z której będziesz korzystać. Dobór odpowiedniego ziarna ściernego oraz twardości tarczy również ma istotne znaczenie, gdyż wpływa na szybkość cięcia oraz jakość powierzchni ciętego materiału.

Oprócz wymienionych czynników warto zwrócić uwagę na renomę producenta tarcz, gdyż wysoka jakość przekłada się na bezpieczeństwo pracy oraz oszczędność czasu i energii. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z naszymi pracownikami. Zapraszamy do kontaktu z doświadczonym zespołem, który z przyjemnością doradzi w wyborze odpowiedniej tarczy do cięcia metalu, aby sprostać Twoim oczekiwaniom i potrzebom.

Tarcze ścierne PFERD CC-Grind-Solid

Tarcze ścierne PFERD Cc-Grind-Solid to innowacyjne rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy poszukują wydajnych i trwałych narzędzi do szlifowania oraz obróbki powierzchni metali. Dzięki unikalnej konstrukcji, która łączy w sobie zalety klasycznych tarcz ściernych i tarcz lamelowych, te tarcze oferują znacznie lepszą wydajność, niż tradycyjne produkty dostępne na rynku. Ponadto PFERD Cc-Grind-Solid charakteryzują się długą żywotnością oraz wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy podczas realizacji zadań związanych z obróbką metali. Tarcze ścierne PFERD Cc-Grind-Solid cieszą się coraz większym uznaniem wśród fachowców, którzy doceniają ich jakość oraz wszechstronność zastosowań.