• ul. Polna 1A Kostrzyn Wlkp
  • +48 61 8970 480
  • biuro@pferdvsm.pl

Narzędzia do szlifu

Narzędzia do szlifu dokładnego i polerowania

Katalog firmy PFERD przedstawia bogatą ofertę produktów i ich udoskonaleń, stworzonych do wielu różnorodnych zastosowań: od obróbki zgrubnej aż po polerowanie na lustro.

Oferowane przez nas narzędzia do szlifowania oraz polerowania to wiele rozmaitych produktów, służących do obróbki takich materiałów jak stal, w tym również nierdzewna, żeliwo, metale nieżelazne, drewno oraz tworzywa sztuczne. Przykładowe narzędzia szlifujące obejmują między innymi tarcze fibrowe, różnego rodzaju wykroje oraz krążki, bloczki i taśmy ścierne, ściernice wachlarzowe i sprasowane, a także walce szlifierskie, pilniki z włókien ceramicznych oraz specjalne oleje. Przydają się one podczas stopniowego szlifowania, a także między innymi wyrównywania oraz odgratowywania powierzchni.

Z kolei narzędzia polerujące to na przykład krążki i ściernice filcowe, pierścienie tkaninowe, pasty polerskie oraz zróżnicowane narzędzia włókiennicze. Niektóre spośród tych produktów, na przykład rolki ścierne, mogą być używane ręcznie, a w przypadku innych konieczne może być użycie specjalnych szlifierek lub polerek. Różne wykroje i tarcze ścierne mogą być w wygodny sposób mocowane na rzep, a samoprzylepne krążki szlifierskie można wykorzystać do budowy własnych narzędzi oraz form. Niektóre narzędzia da się zaś zamontować na specjalnie wykonanych uchwytach lub trzpieniach.

Narzędzia szlifujące i polerujące

Narzędzia szlifujące i polerujące, które oferujemy, to rozwiązania najwyższej klasy. PFERD to nie tylko gwarancja wysokiej precyzji wykonywanych prac, ale też pewność, że narzędzia cechują się imponującą żywotnością. W wypadku prac, które generują ryzyko zużycia mechanicznego i eksploatacyjnego, a takie bez wątpienia są zabiegi szlifowania i polerowania, ten aspekt może mieć kluczowe znaczenia. Decydujący jest tu fakt, że odpowiednia wytrzymałość narzędzi wpływa na płynność i sprawność pracy, a także zapobiega przestojom w pracy, co z kolei może znaleźć odzwierciedlenie w konkretnych oszczędnościach i braku konieczności ponoszenia kosztów związanych z naprawą i wymianą części. Warto również podkreślić, że nasze narzędzia szlifujące i polerujące są objęte odpowiednią gwarancją, co z pewnością ułatwi pracę w wypadku, gdy konieczne będą działania serwisowe.

Nie tylko dostarczamy narzędzia polerujące i szlifujące najwyższej jakości, ale służymy też szerokim doradztwem w tym zakresie. Specjalistyczne wskazówki mogą okazać się niezwykle cenne w wypadku, gdy nie podjęli jeszcze Państwo konkretnej decyzji co do zakupu określonych rozwiązań. W oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz świetną znajomość branży, ale też szeroką wiedzę na temat preferencji współczesnych klientów, służymy fachowym wsparciem, które może być bardzo pomocne. Warto dodać, że nasz sklep oferuje też niezbędne akcesoria, oprzyrządowanie oraz części, stąd obok samych narzędzi prowadzimy też sprzedaż materiałów ściernych do urządzeń szlifujących, a także szereg innych rozwiązań, które znajdują zastosowanie w tej branży. Jeśli więc poszukują Państwo sprawdzonych dostawców wspomnianych technologii, serdecznie zachęcamy do kontaktu już dziś.

Najnowsze narzędzia do obróbki ściernej

Narzędzia odpowiednie do obróbki materiałów źle przewodzących ciepło mają ważną właściwość, polegającą na tym, że podczas szlifu na chłodno nie dochodzi do zbyt dużych termicznych obciążeń przedmiotu obrabianego. Takie narzędzia oznaczone są końcówką COOL, dzięki czemu są łatwe do odnalezienia.

Wiele narzędzi do obróbki materiałów źle przewodzących ciepło, przyjętych do programu PFERD jako nowość, posiada wysokiej jakości ceramiczne ziarno ścierne.

  • taśmy ścierne krótkie CO-COOL
  • opaski ścierne CO-COOL
  • POLIROLL-zwijki ścierne
  • ściernice wachlarzowe CO-COOL

Wraz z istniejącymi artykułami, firma PFERD tworzy ciekawą ofertę narzędzi z ziarnem ceramicznym.

Nowe elastyczne diamentowe narzędzia ścierne firmy PFERD znakomicie nadają się do obróbki spawów, powłok, tytanu i stopów tytanu, tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem, metali twardych oraz szkła. Firma PFERD oferuje szereg narzędzi w różnorodnych wykonaniach i granulacjach.

System mocowania COMBICLICK do zastosowania na tarczach fibrowych stanowi innowację w programie firmy PFERD. Opatentowany system chłodząco-mocujący jest jedynym takim na rynku. Specjalny kształt kanału chłodzącego powoduje lepszy przepływ powietrza, redukujący termiczne obciążenia materiału ściernego oraz detalu obrabianego. System COMBICLICK pozwala obniżyć koszty produkcji poprzez wyższą produktywność i szybszą wymianę narzędzia bez konieczności użycia klucza.

W skład zestawu walców szlifierskich wchodzi szlifierka elektryczna walcowa z napędem o wysokiej mocy. Zestaw może zostać uzupełniony o narzędzia z oferty firmy PFERD: walec z płótnem ściernym, walec szlifierski POLINOX, walce do nadawania struktury powierzchni Poliflex (kat. 204) oraz szczotki walcowe (kat. 208). Narzędzia przechowywane są w praktycznej walizce.

Ściernica POLIFAN-CURVE jest innowacyjnym rozwiązaniem przy obróbce spawów pachwinowych. Jedyny w swoim rodzaju kształt radialny (PFR) oraz specjalne ułożenie listków ściernych okazują się niezastąpione nawet przy najbardziej złożonych procesach obróbczych spawów pachwinowych.

W wydajnej linii SG-ELASTIC firma PFERD oferuje ściernice tarczowe do cięcia służące do obróbki aluminium i metali nieżelaznych. Oferta została poszerzona także o cienkie ściernice tarczowe do cięcia w twardości N, posiadające bardzo dobre właściwości ścierne i które nie zapychają się podczas pracy.

Program diamentowych ściernic tarczowych do cięcia został zmodyfikowany we wszystkich liniach. Nowością są znakomite SGP-FAST umożliwiające krótszy czas cięcia oraz SGP-WHISPER-PLUS ze specjalnym korpusem znacznie redukującym drgania i hałas.

PRZEJRZYJ KATALOG ONLINE

Sprawdź nasze narzędzia w akcji