• ul. Polna 1A Kostrzyn Wlkp
  • +48 61 8970 480
  • biuro@pferdvsm.pl

Aby osiągnąć doskonałe efekty, ważne jest zastosowanie profesjonalnych narzędzi, które gwarantują szybkość i bezpieczeństwo. W miarę zdobywania wiedzy ważne jest poszerzanie palety wykorzystywanych narzędzi. Jedną z propozycji, którą warto wypróbować są nowoczesne tarcze fibrowe. Czym się one wyróżniają? I gdzie są stosowane? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Tarcze fibrowe – co warto wiedzieć?

Tarcze fibrowe to przykład elementów ściernych, które mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Produkty dostępne w naszej ofercie wyróżniają się długą żywotnością, a dzięki swojej budowie gwarantują efektywne i proste działanie. Są polecane zwłaszcza tam, gdzie istnieje duża ilość pracy do wykonania, a także zachodzi konieczność osiągnięcia perfekcyjnych rezultatów.

Warto dodać, że tarcze fibrowe mają więcej zalet niż ich listkowe odpowiedniki. Wynika to przede wszystkim z możliwości dopasowania ich do materiału, z równomiernego efektu, jaki gwarantują, a także z korzystnej ceny. Istnieje jednak kilka wad, takich jak mniejsza trwałość oraz stosunkowo duża wrażliwość na wilgoć i temperaturę.

Tarcze fibrowe należy użytkować zgodnie z zaleceniami producenta, tak by służyły przez długi czas i były w pełni bezpieczne.

Zastosowanie i zalety tarcz fibrowych

Jak już wspomnieliśmy, tarcze fibrowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Oto kilka przykładów:

Warto wspomnieć także o korzyściach, które wynikają z ich zastosowania. Oto one: