• ul. Polna 1A Kostrzyn Wlkp
  • +48 61 8970 480
  • biuro@pferdvsm.pl

Długość trzpienia frezarskiego jest ważnym czynnikiem wpływającym na dokładność i wydajność obróbki. Jeśli długość trzpienia frezarskiego jest zbyt krótka, nie będzie w stanie wyciąć wystarczająco głębokiego profilu, co znacznie obniży dokładność. Jeśli będzie zbyt długi, nie będzie w stanie dotrzeć do wszystkich części obrabianego przedmiotu, co spowoduje stratę czasu.

Jaki trzpień frezarski wybrać?

Frezowanie to proces obróbki, który wykorzystuje noże obrotowe do usuwania materiału z powierzchni przedmiotu obrabianego. To jeden z najczęstszych procesów obróbki metali. Długość trzpienia frezarskiego uzależniona jest od potrzeb i wymagań konkretnego zadania.

Przy wyborze długości trzpienia frezarskiego należy wziąć pod uwagę trzy główne czynniki:

Długość trzpienia frezarskiego można dobrać w zależności od potrzeb. Długość altany wynosi zwykle od 3 do 8 cali. Konkretną długość należy dobrać w zależności od rozmiaru obrabianego przedmiotu, pożądanej głębokości skrawania i tego, czy konieczne jest cięcie od tyłu.

Kiedy potrzebujesz trzpienia frezarskiego?

Głowica tnąca to obrabiarka, która wykonuje operację cięcia na obrabianym przedmiocie za pomocą obrotowego narzędzia tnącego. Głowica nożowa osadzona jest na wrzecionie, które zwykle ma dwie równoległe osie obrotu.
Trzpień frezarski to adapter przymocowany do wrzeciona frezarki lub tokarki i przeznaczony do przytrzymywania jednego końca narzędzia skrawającego podczas toczenia, lub frezowania. Może być wyposażony w różne rodzaje frezów, w tym frezy palcowe i wiertła szczelinowe.
Długość trzpienia frezarskiego jest zwykle określana przez proces obróbki. Zależy to również od wielkości i rodzaju przedmiotu obrabianego. Precyzyjne wykonanie takich prac wymaga więc dopasowania nie tylko samego frezu, ale również trzpienia, który pozwoli na sprawne i dokładne prace w zakresie obróbki. Jeśli masz wątpliwości co do tego, jaki trzpień będzie Ci potrzebny, koniecznie skorzystaj z pomocy specjalisty.