• ul. Polna 1A Kostrzyn Wlkp
  • +48 61 8970 480
  • biuro@pferdvsm.pl

Przemysł bazuje nie tylko na wielogabarytowych elementach. Duże znaczenie mają również niewielkie detale, które muszą wyróżniać się niezwykłą dokładnością. Ich znaczenie jest jednak nie do przecenienia, ponieważ decydują o jakości i efektywnym działaniu całego układu. Jakiego typu ściernice sprawdzają się w przypadku tworzenia takich niewielkich elementów? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Jakie ściernice nadają się do szlifowania detali?

W przypadku małych elementów o skomplikowanych kształtach najlepszym wyborem, jeśli chodzi o ściernice są ściernice trzpieniowe. Posiadają one spoiwa ceramiczne i żywiczne, a do tego są dostępne w różnych wersjach – odmiennych pod względem wielkości, twardości i kształtów. Wszystko to decyduje o ich szerokim zastosowaniu.

Jakie są dodatkowe zalety ściernic trzpieniowych? Oprócz dopasowania do niewielkich elementów są one także poręczne – sprawdzają się nawet w przypadku krawędzi, otworów oraz małych zagłębień. Z kolei obróbka płaskich powierzchni jest bardzo wydajna i przebiega niezwykle szybko.

Ściernice trzpieniowe – nasza oferta

Jeśli więc chcesz wypróbować, jak działają wysokiej jakości ściernice trzpieniowe, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Ściernice, które oferujemy sprawdzają się w przypadku materiałów, takich jak m.in. różne gatunki stali, żeliwo oraz metale nieżelazne. Istnieją również ściernice do stali nierdzewnej i egzemplarze służące do obróbki drewna oraz tworzyw sztucznych – w tym gumy. 

Warto jednak pamiętać, że na twardość narzędzia, a także na jego wydajność, mają wpływ czynniki, takie jak zastosowane ziarno oraz spoiwo (ceramiczne lub wykonane z żywic syntetycznych).

Oprócz ściernic trzpieniowych oferujemy także wiele innych produktów – sprawdź je już dziś!