Trzpienie frezarskie

Trzpienie frezarskie

202 Trzpienie frezarskie (22 mb)

(odgratowywanie, fazowanie, piłowanie przełomów)

Metalowe trzpienie frezarskie to niezwykle wydajne narzędzia skrawające, możliwe do wykorzystania ze szlifierkami prostymi, wałkami giętkimi, robotami oraz maszynami stacjonarnymi. Osadzone na długim trzpieniu i wyposażone w odpowiednie uzębienie, znajdują zastosowanie przy obróbce różnorodnych materiałów, wykonanych ze stali, stali nierdzewnej, żeliwa, metali nieżelaznych lub tworzyw sztucznych. W przeciwieństwie do podobnych ściernic trzpieniowych nie ma w ich przypadku mowy o zużyciu i odkształceniu ścierniwa. Zapewniają również znacznie wyższą wydajność skrawania, przydają się więc szczególnie do bardziej wymagających zastosowań.

Sprawdzają się bardzo dobrze przy frezowaniu, ale również przy obróbce krawędzi, fazowaniu oraz przygotowywaniu i wygładzaniu spawów. Występują w różnorodnych kształtach, które można łatwo dopasować do konkretnych przedmiotów oraz typów obróbki. Bardzo istotne jest również uzębienie – precyzyjne trzpienie frezarskie mają drobniejsze zęby, zapewniające znacznie większą dokładność, jednak kosztem zmniejszonej wydajności. Większość narzędzi PFERD pozwala wybrać kształt trzpienia oraz typ uzębienia. Aby ułatwić sobie dostęp do trudniej dostępnych miejsc, można zdecydować się na egzemplarze z dłuższym trzpieniem lub zastosować przedłużki.

Nowe trzpienie frezarskie w naszej ofercie

Obszerny program trzpieni frezarskich HM z trzpieniem o średnicy 3 mm został rozbudowany. Długość trzpienia 75 mm stanowi znakomite rozwiązanie przy obróbce obszarów trudno dostępnych.

Oferowane zestawy dostarczane są w nowych, wytrzymałych opakowaniach z tworzywa sztucznego, zapewniających optymalną ochronę uzębienia. PFERD oferuje dwa nowe zestawy o typowych kształtach główki, preferowane do pracy w warsztacie.

Stworzone do trudnych zastosowań w stoczniach, odlewniach oraz stalowniach trzpienie frezarskie ze stopów twardych w uzębieniu 3R oraz 3RS odznaczają się niezwykłą wydajnością i odpornością na bicie. Ryzyko wyłamania zębów, pęknięcia oraz oderwania główki zostało zminimalizowane.

Nowe trzpienie frezarskie ze stopów twardych – uzębienie ALU nadają się głównie do obróbki niewielkich obszarów z aluminium lub metali nieżelaznych. W porównaniu do dotychczas stosowanego uzębienia te małe trzpienie frezarskie charakteryzują się zdecydowanie większą ilością usuwanego materiału oraz dłuższą żywotnością.

Do obróbki tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem szklanym oraz włóknem węglowym (GFK/CFK), firma PFERD oferuje nowe uzębienie FVKS. Cechuje je większa wydajność skrawania, natomiast specjalnie skonstruowane czoło umożliwia połączenie zastosowań trzpienia frezarskiego i wiertła.

Jako uzupełnienie programu magazynowego w zakresie produktów ze stali szybkotnącej, PFERD oferuje wiertła stopniowe z powłoką HICOAT®. Materiały o grubości do 4 mm można podczas jednego procesu pracy wiercić oraz odgratowywać. Wysokiej jakości powłoka jest odporna na ścieranie i możliwa do zastosowania na wielu materiałach.

 

Jesteśmy spółką joint-venture z kapitałem niemieckim z siedzibą w Kostrzynie Wielkopolskim. Na rynku polskim działamy od 1997 roku jako bezpośredni przedstawiciel dwóch niemieckich firm: Pferd i VSM

Zobacz także

 

menu blue
logo VSM