Seria High Tech

Seria High Tech

Produkty z serii High Tech to innowacyjne technologicznie, samoostrzące materiały ścierne, cechujące się długą żywotnością i najwyższą jakością obróbki. Tworzone są z ziarna ceramicznego, cyrkokorundowego lub kompaktowego, osadzonego na wytrzymałym, elastycznym podłożu. W naszej ofercie znajdziesz materiały ścierne do urządzeń szlifujących, między innymi szlifierek taśmowych i kątowych oraz różnorodnych maszyn stacjonarnych, a także do użytku ręcznego. W zależności od potrzeb mogą zostać dostarczone w różnych formach: rolek, pojedynczych arkuszy, pasów bezkońcowych oraz krążków ściernych.

Sprzedawane przez nas samoostrzące materiały ścierne przeznaczone są przede wszystkim do wydajnego szlifu stali, stali nierdzewnej oraz metali nieżelaznych i żaroodpornych. Możliwe jest poszerzenie ich funkcjonalności poprzez zastosowanie dodatkowych warstw. Warstwa z dodatkami szlifującymi VSM TOP SIZE zmniejsza temperaturę obrabianego materiału, wpływając pozytywnie na wydajność szlifu oraz żywotność ścierniwa. Znajduje zastosowanie podczas obróbki na sucho stali nierdzewnych i wysokostopowych. Z kolei warstwa VSM STEARATE zapobiega przywieraniu do ziarna fragmentów usuwanego materiału, dzięki czemu znacznie usprawnia szlifowanie metali miękkich i zmniejsza szansę na uszkodzenie narzędzia.

Produkty VSM CERAMICS z ziarnem ceramicznym

Specjalne produkty do agresywnego, ale chłodnego szlifu. Zastosowanie tego materiału ściernego znacznie zwiększa prędkość i wydajność obróbki, jednocześnie przyczyniając się do uzyskania bardzo dobrej jakości szlifowanej powierzchni.

Produkty z ziarnem cyrkokorundowym

Produkty z ziarnem cyrkokorundowym umożliwiają wysoką wydajność szlifowania. Aktywne dodatki przyczyniają się do agresywniejszego szlifu przy jednoczesnej redukcji temperatury obróbki. Chłodny szlif zwiększa żywotność, powodując ciągłe odsłanianie się nowych krawędzi ziaren, i zapewnia stałą, znakomitą jakość obrabianej powierzchni.

Produkty z ziarnem kompaktowym

Specjalne produkty znajdujące zastosowanie podczas ciągłych procesów szlifierskich. Równomierna ilość zdzieranego materiału w czasie całej żywotności narzędzia pozwala uzyskać stałą chropowatość powierzchni. Oferuje porównywalną jakość do tradycyjnych materiałów ściernych przy dużo rzadszej wymianie pasa podczas pracy.

Nie czekaj aż wyprzedzi Cię konkurencja!

Znajdź swojego doradcę w Twojej okolicy
Kontakt z doradcą
Szukasz wsparcia?

Nasz doradca techniczno-handlowy pomoże Ci przy doborze odpowiedniego materiału. W tym celu prosimy o przygotowanie następujących danych:

  • Materiał obrabiany
  • Typ maszyny
  • Rodzaj obrabianej powierzchni
  • Oczekiwany rodzaj obrabianej powierzchni (Ra, Rz)
  • Dotychczas stosowany materiał (wymiar, granualcja)

Jesteśmy spółką joint-venture z kapitałem niemieckim z siedzibą w Kostrzynie Wielkopolskim. Na rynku polskim działamy od 1997 roku jako bezpośredni przedstawiciel dwóch niemieckich firm: Pferd i VSM

Zobacz także

 

menu blue
logo VSM