• ul. Polna 1A Kostrzyn Wlkp
  • +48 61 8970 480
  • biuro@pferdvsm.pl

Konie to potężne zwierzęta, ale na ich zdrowie wpływają m.in. stosunkowo niewielkie części ciała, czyli kopyta. Co więcej, prawidłowe struganie powierzchni kopyt konia jest niezbędne dla zachowania jego dobrego samopoczucia. Konieczne jest jednak użycie odpowiednich narzędzi.

Znaczenie strugania powierzchni kopyt u koni

Kopyta konia muszą być regularnie przycinane, kształtowane i strugane w celu utrzymania ich zdrowia i wytrzymałości. Pomaga to zapobiec problemom takim jak pęknięcia, odpryski lub inne uszkodzenia, które mogą wystąpić z powodu zużycia. Regularne struganie pomaga również utrzymać gładką powierzchnię kopyta, co ułatwia koniowi chodzenie po różnych powierzchniach bez poślizgu i dyskomfortu, a także zmniejsza ryzyko infekcji.

Narzędzia do strugania powierzchni kopyt u koni

Asortyment narzędzi Pferd obejmuje wiele produktów zaprojektowanych specjalnie do strugania powierzchni kopyt końskich. Chodzi m.in. o pilniki, tarniki, szlifierki i szlifierki, z których wszystkie są zaprojektowane tak, aby pomóc kształtować i wygładzać powierzchnię kopyta konia szybko i łatwo.

Pilniki są dostępne w odmianach zarówno jedno- jak i dwuciętych, dzięki czemu można je stosować zarówno na twardych jak i miękkich powierzchniach. Tarniki są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu są idealne do kształtowania powierzchni kopyta w pożądany kształt. Z kolei szlifierki są idealne do usuwania wszelkich szorstkich miejsc i mogą być używane do tworzenia gładkiego wykończenia na każdym obszarze, który wymaga więcej uwagi.

Asortyment firmy Pferd obejmuje również wiele innych produktów, takich jak szczotki, skrobaki, dłuta i noże. Wszystkie te narzędzia ułatwiają codzienną pracę, przekładają się na zwiększenie efektywności i decydują o osiąganiu lepszych wyników.