• ul. Polna 1A Kostrzyn Wlkp
  • +48 61 8970 480
  • biuro@pferdvsm.pl

Pilnik jest narzędziem powszechnie stosowanym w ręcznej obróbce różnych materiałów. Każdy mechanik, rzemieślnik, technik czy złota rączka artysta posiada w swoich narzędziach kilka sztuk różnych pilników. W tym wpisie opisujemy cechy charakteryzujące pilniki przeznaczone do drewna oraz opisujemy ich kategorie.

Czym różnią się pilniki do drewna i metalu?

Pilniki do drewna wyróżniają się od tych do metalu kilkoma cechami. Przede wszystkim ich zęby i nacięcia  są o wiele większe (mają od 0,5 do 2 mm) i rzadziej rozmieszczone na stylisku. Występują w bogatej gamie wymiarów i kształtów, co pozwala na dopasowywanie ich do rodzaju i kształtu obrabianego drewna. Co ważne pilniki do drewna można z powodzeniem wykorzystać do piłowana innych materiałów, o twardości zbliżonej do drewna, na przykład spienionego PCV, styroduru itp.

Rodzaje pilników do drewna

Istnieje wiele rodzajów pilników do drewna, ale najczęściej spotykanymi są:

Nasza firma od 25 lat oferuje świetnej jakości pilniki, zaprojektowane tak, by służyć klientowi latami. Odznaczają się one wysoką odpornością na eksploatację oraz wilgoć, zmienne temperatury itp. Posiadamy w ofercie szeroki wybór pilników i raszpli niemieckiej produkcji.  Służymy radą i chętnie odpowiadamy na wszystkie pytania naszych klientów, a także podpowiadamy, jakie pilniki najlepiej sprawdzą się w danej sytuacji.