• ul. Polna 1A Kostrzyn Wlkp
  • +48 61 8970 480
  • biuro@pferdvsm.pl

Trzpienie frezarskie to niepozorne, ale bardzo ważne elementy wykorzystywane przy obróbce metali, takich jak m.in. stal, stal nierdzewna, żeliwo, metale nieżelazne, ale także tworzywa sztuczne. W zależności od potrzeb trzpienie mogą przybierać różne formy. Jakie elementy wykorzystywane są odlewniach i stalownia? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Trzpienie frezarskie – co warto wiedzieć?

Trzpienie frezarskie to wydajne narzędzia skrawające, które można wykorzystywać w połączeniu z:

Są one bardzo wytrzymałe i w odróżnieniu od ściernic trzpieniowych nie ulegają zużyciu i odkształceniu (chodzi o tzw. ścierniwo). To sprawia, że ich zakup jest dobrą inwestycją, która gwarantuje wygodną pracę przez długi czas.

Co ważne:

Jakie trzpienie frezarskie stosowane są w odlewniach i stalowniach?

Trzpienie frezarskie wyróżniają się tak doskonałą jakością, że mogą być wykorzystywane nawet w bardzo trudnych warunkach. Przykładem są miejsca, takie jak odlewnie i stalownie.

Jakie produkty są w nich stosowane? Chodzi przede wszystkim o trzpienie frezarskie ze stopów twardych w uzębieniu 3R oraz 3RS. Dlaczego są one tak polecane? Przede wszystkim dlatego, że mają podwyższoną wydajności, a także niezwykłą odporność na bicie. Dzięki temu można je z powodzeniem wykorzystywać, bez obaw o złamanie, wyrwanie albo pęknięcie zębów.

Jeśli szukasz trzpieni frezarskich najwyższej jakości, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty.