• ul. Polna 1A Kostrzyn Wlkp
  • +48 61 8970 480
  • biuro@pferdvsm.pl

Trzpienie frezarskie to wydajne narzędzia skrawające. Sprawdzają się m.in. do frezowania, do obrabiania krawędzi, a także do wygładzania spawów. Należy jednak pamiętać, że wyróżniamy wiele rodzajów trzpieni frezarskich. Które z nich sprawdzą się do obróbki niewielkich obszarów z aluminium lub metali nieżelaznych?

Jakie trzpienie frezarskie sprawdzą się przy aluminium i metalach nieżelaznych?

Trzpienie, które sprawdzą się w przypadku powierzchni aluminiowych i powierzchni wykonanych z metali nieżelaznych to przede wszystkim profesjonalne trzpienie ze stopów twardych. Są one wykonane według najwyższych standardów, dzięki czemu usuwają nawet duże ilości materiału i charakteryzują się długą żywotnością.

Co więcej, trzpienie ze stopów twardych, które znajdziesz w naszej ofercie pokryte są dodatkową powłoką zabezpieczającą – powłoką HICOAT HC-NFE. Zapobiega ona przyklejaniu się wiórów materiału do trzpienia w czasie obróbki miękkich stopów. To z kolei sprawia, że element ten zyskuje dłuższą żywotność, a obrabiana powierzchnia spełnia najwyższe parametry.

Trzpienie frezarskie ze stopów twardych – co warto wiedzieć?

Jakie są główne zalety wykorzystywania trzpieni frezarskich ze stopów twardych? Niektóre z nich to wysoka wydajność skrawania, skuteczne usuwanie wiórów, odporność na działanie wysokiej temperatury, długa żywotność elementu, brak bicia, a także brak tworzących się rys. Wszystko to sprawia, że trzpienie frezarskie doskonale radzą sobie w każdych warunkach.

Aby w pełni wykorzystać zalety, jakimi wyróżniają się trzpienie frezarskie ze stopów twardych, warto pamiętać o kilku zasadach.

Niektóre z nich to: