• ul. Polna 1A Kostrzyn Wlkp
  • +48 61 8970 480
  • biuro@pferdvsm.pl

Przemysł stoczniowy należy do jednych z najbardziej wymagających branż. Jego podstawą jest wykorzystanie wysokiej jakości narzędzi, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe czynniki zewnętrzne. Podczas codziennej pracy w stoczni warto zastosować m.in. trzpienie frezarskie. Dlaczego są one tak polecane? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czym jest przemysł stoczniowy?

Na początek warto wspomnieć, czym jest przemysł stoczniowy. Mówiąc ogólnie jest to przemysł związany z budowaniem i naprawą różnego typu (i różnej wielkości) statków. Oczywiście tworzenia takich konstrukcji wymaga naprawdę wysokiej jakości usług, zgodnych z normami krajowymi oraz międzynarodowymi. 

Co więcej, gotowe jednostki pływające muszą być trwałe i bezpieczne – zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska. Nic więc dziwnego, że w codziennej pracy konieczne jest wykorzystywanie nowoczesnych metod i profesjonalnych narzędzi, które gwarantują efektywne i wygodne działanie.

Dlaczego trzpienie frezarskie są wykorzystywane w stoczniach?

Trzpienie frezarskie są wykorzystywane w przemyśle stoczniowym przede wszystkim dlatego, że należą do wspomnianej wyżej kategorii urządzeń najwyższej jakości. To wydajne narzędzia skrawające, które zapewniają szerokie możliwości. Dodatkowo są wygodne w użytkowaniu i mogą być stosowane w przypadku różnorodnych materiałów (w grę wchodzi m.in. stal, stal nierdzewna, żeliwo, metale nieżelazne lub tworzywa sztuczne). 

Trzpienie frezarskie są skonstruowane tak, by nie ulegać szybkiemu zużyciu. Są również odporne na odkształcenia, zapewniają doskonałą jakość procesu skrawania i sprawdzają się w nawet najbardziej wymagających sytuacjach. Występują w różnych kształtach, dzięki czemu można dopasować je do aktualnych potrzeb. W zależności od sytuacji zapewniają większą dokładność (poprzez drobniejsze uzębienie) albo większą efektywność (większe uzębienie).