• ul. Polna 1A Kostrzyn Wlkp
  • +48 61 8970 480
  • biuro@pferdvsm.pl

W trakcie obróbki materiałów o wyjątkowo twardej strukturze niezbędne są narzędzia o zwiększonej żywotności i najwyższej możliwej wydajności skrawania.

Wszystkie te cechy charakteryzują trzpienie frezarskie z uzębieniem TITANIUM. Najczęściej wykorzystuje się je do pracy z tytanem i jego stopami. Prawidłowe frezowanie, wyrównywanie i odgratowywanie tego materiału możliwe jest tylko z użyciem odpowiednio dobranych akcesoriów.

Czym jest uzębienie TITANIUM?

TITANIUM to rodzaj uzębienia stosowanego przy produkcji trzpieni frezarskich. Narzędzia te stosowane są podczas zaawansowanej obróbki materiałów z wykorzystaniem szlifierek, giętkich wałków oraz obrabiarek i robotów skrawających. Umożliwiają precyzyjne frezowanie i wyrównywanie powierzchni w celu uzyskania pożądanego wyglądu i kształtu. W zależności od rodzaju użytego uzębienia trzpienie stosowane są do wykańczania różnych materiałów.

Trzpienie z uzębieniem TITANIUM służą do obróbki jednego z najtwardszych i najwytrzymalszych mechaniczne pierwiastków z grupy metali przejściowych. Mowa oczywiście o tytanie. Zarówno sam tytan, jak i jego stopy wykorzystywane są na szeroką skalę w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, militarnym, medycznym oraz biżuteryjnym. Dlatego też narzędzia z uzębieniem TITANIUM są tak chętnie wybierane przez przedstawicieli każdej z tych branż.

Największe zalety uzębienia TITANIUM

Trzpienie frezarskie z uzębieniem TITANIUM to narzędzia o licznych zaletach. Wyróżnia je wyjątkowa wydajność skrawania przy wieloletniej żywotności bez oznak zużycia. Wszystko dzięki innowacyjnej na skalę światową geometrii stosowanych zębów. W czasie korzystania z narzędzi z tym uzębieniem powstają duże wióry, szybko odprowadzane poza obrabiany materiał. Znacznie zwiększa to komfort obróbki. Wygoda pracy poprawiana jest także dzięki redukcji drgań i zmniejszeniu hałasu wydzielanego przez urządzenie. Trzpienie z uzębieniem TITANIUM nie pozostawiają rys na materiale. Specyficzna struktura zębów sprawia, że napęd narzędzia zużywa się znacznie wolniej.

Wskazówki dotyczące prawidłowego korzystania z trzpieni frezarskich z uzębieniem TITANIUM

Aby trzpienie z uzębieniem TITANIUM spełniały swoją funkcję i gwarantowały wysoką wydajność skrawania, niezbędne jest przestrzeganie zasad prawidłowego korzystania z narzędzi. Liczba obrotów urządzenia skrawającego zawsze musi być dobrana do rodzaju obrabianego materiału. W celu uniknięcia wibracji warto stosować wyłącznie urządzenia z napędem wyposażonym w elastycznie ułożyskowane wrzeciono. Jeśli w trakcie pracy pojawią się iskry, należy zmniejszyć liczbę obrotów. Trzeba jednak pamiętać, że całkowite wyeliminowanie iskrzenia podczas obróbki tytanu jest niemożliwe. Warto również wiedzieć, że ewentualne występowanie przebarwień na trzpieniu jest zjawiskiem naturalnym i całkowicie bezpiecznym zarówno dla obrabianego materiału, jak i osoby skrawającej.