• ul. Polna 1A Kostrzyn Wlkp
  • +48 61 8970 480
  • biuro@pferdvsm.pl

Tworzenie wysokiej jakości elementów to proces złożony z kilku etapów, które wymagają zastosowania profesjonalnych narzędzi. Jedną z ważnych grup przyborów są pilniki warsztatowe, w tym pilniki dedykowane do obróbki wykańczającej. Jakie jest ich znaczenie?

Rola pilników w obróbce wykańczającej

Piłowanie to proces, którego celem jest usunięcie niewielkiej warstwy materiału z powierzchni obrabianego przedmiotu. Aby tego dokonać wykorzystywane są pilniki, czyli proste, ale efektywne narzędzia ręczne. Dostępne są one w różnej wielkości i o różnym kształcie ostrzy.

Pilniki w zależności od swojej charakterystyki mogą służyć do szerokiej gamy czynności. Jedną z nich jest obróbka wykańczająca, czyli końcowy etap, mający na celu ostateczne nadanie elementowi charakteru. Pilniki do obróbki wykańczającej wykazują się dużą dokładnością i to nawet w przypadku niewielkich powierzchni.

Co ważne, podczas obróbki wykańczającej ważny jest nie tylko rodzaj pilnika, ale także sposób jego zastosowania. Ciężar ciała powinien być rozłożony równomiernie na obie nogi, a ruchy robocze mają być wykonywane tylko przez ramiona. Nacisk powinien być równomierny, co pozwala na uzyskanie równej powierzchni.

Jakie pilniki warto wybrać?

Aby praca w warsztacie, w tym obróbka wykańczająca, była efektywna, ważne jest wybranie pilników najwyższej jakości. Takie propozycje dostępne są w naszej ofercie. Na jakie ich cechy warto zwrócić uwagę?

M.in. na to, że: